Zegarki od zegarmistrza
Odbiór osobisty:
88-100 Inowrocław,
Królowej Jadwigi 21
Tel. 730-949-730, e-mail:

Każda dostawa kurierem - G R A T I S !

Skagen

Ostatnio dużo zmian w branży zegarkowej. Niektóre marki zegarków nie są już na czasie, inne marki, tak jak Skagen Denmark, wręcz przeciwnie, szturmem zdobywają rynek. Zegarki Skagen należą do segmentu marek design, warto zapoznać się z tą marką trochę bliżej.

Zegarki marki Skagen pojawiły się na rynku w czerwcu 2010. Dystrybutor tej marki w Polsce, Brand Watches Poland, uruchomił od 2010r. 90 punktów sprzedaży w prestiżowych lokalizacjach w Polsce i nadal rozbudowuje swoją sieć dystrybucji. Adresy punktów sprzedaży podane są na stronie internetowej dedykowanej Skagen: http://www.skagendenmark.pl/gdzie-kupic .

Co to jest Skagen Denmark i skąd pochodzi nazwa?

W samym sercu Skandynawii, gdzie znajduje się najbardziej wysunięty na północ duński półwysep Jutlandia, leży mała malownicza wioska rybacka. Nazywa się Skagen – to miejsce, od którego międzynarodowa firma Skagen Designs zaczerpnęła swoją nazwę. Mała wioska na brzegu morza pozostaje inspiracją dla wszystkich produktów Skagen Denmark. W ubiegłym wieku było to miejsce spotkań i plenerów malarskich w duchu impresjonizmu.

Firma Skagen Designs została założona 23 lata temu przez małżeństwo Charlotte i Henrik Jorst z Kopenhagi z myślą przewodnią: pięknie zaprojektowane i o wysokiej jakości przedmioty w rozsądnych cenach. 
W kwietniu 2012 marka Skagen Denmark dołączyła do portfolio Grupy Fossil.
Logo Skagen: Na krańcu półwyspu Grenen spotykają się dwa przeciwstawne prądy wód morskich, jeden Morza Północnego i drugi Morza Bałtyckiego, tworząc charakterystyczny wzór w formie znaków >><<. Jest to wyjątkowy punkt spotkania się wód dwóch mórz w cieśninach Skagerrak i Kattegat. 
Filozofia wzornictwa i inspiracje Skagen: Wzornictwo duńskie zastosowane w produktach Skagen Denmark to koncepcja inspirowana przez naturalne elementy krajobrazu Danii: wody mórz, piaszczyste wybrzeża, wyjątkowa nowoczesna architektura miast, latarnie morskie, żniwo duńskiego wybrzeża takie jak muszle i trawa oraz czyste i bezchmurne niebo Danii. Wzornictwo duńskie reprezentuje czyste linie, nowoczesną estetykę i innowacyjne koncepcje.

Marka Skagen Denmark to zegarki, biżuteria, okulary słoneczne i zegary ścienne: http://www.skagen.com. Strona internetowa w języku polskim http://www.skagendenmark.pl.

Trzy miliony zegarków na rok

W rzeczywistości często zapominamy, że marka Skagen to więcej niż trzy miliony zegarków sprzedanych w roku, znaczna ilość jak na zegarki produkowane w raczej nieskomplikowany sposób. Charlotte Jorst ujmuje to z uśmiechem „Często mam wrażenie, że przechodzimy pod radarem. Skagen jest fenomenem i na chwilę obecną nikt w branży zegarkowej naprawdę nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia jakie osiągnęliśmy”. Skagen sprzedaje swoje trzy miliony zegarków w więcej niż 60 krajach, m.in. na kluczowych dla marki rynkach Europy, południowo-wschodniej Azji i Japonii oraz na rynkach uważanych za marginalne, np. RPA i Iran. Na tych wszystkich tak różnych rynkach Skagen odniósł sukces dzięki kompletnie oryginalnemu podejściu, które Charlotte Jorst lubi nazywać „modą konserwatywną”. Oznacza to mieszankę bardzo czystego wzornictwa nordyckiego, bardzo prostych form, zaskakującej jakości i ceny nie do pokonania. (…)
Skagen Denmark na świecie
Marka Skagen jest znana na całym świecieMarka Skagen notuje ciągły intensywny wzrost sprzedaży na poziomie światowym: wrzesień 2011 był miesiącem o największym wzroście sprzedaży produktów tej marki od momentu jej powstania: zanotowano 40 % wzrost sprzedaży w stosunku do września 2010r. To daje marce Skagen miejsce w top 10 marek zegarkowych z segmentu cenowego na poziomie 50 – 300 USD. Na rynku japońskim Skagen jest jedną z trzech najlepiej sprzedających się marek zegarkowych.

Amerykańskie marzenie

Historia sukcesu zaczęła się w 1989r. kiedy Charlotte i Henrik Jorst wreszcie zrealizowali swoje amerykańskie marzenie i wyemigrowali z Danii do USA , by tam mieszkać i stworzyć swój własny biznes. Ich pomysł opierał się na idei promowania wzornictwa duńskiego dla szerszego audytorium – popularyzacji prostoty form, czystości stylu i jakości wykonania, które są istotnymi założeniami tej szkoły. Stopniowo i po cichutku ich pomysły zaczęły zdobywać popularność. „Wszystko zaczęło się w naszym małym apartamencie w Nowym Jorku. Na początku musieliśmy chodzić od drzwi do drzwi, ale w końcu nasz pomysł zaczął odnosić sukces. Bloomingdales otworzył dla nas swoje drzwi. To był nasz wielki przełom. To prawdopodobnie zaskakuje” kontynuuje Charlotte, „ale wszędzie gdzie przedstawiliśmy naszą markę, została zaakceptowana i sprzedaż szybko rosła. Jednym z przykładów jest rynek brytyjski, gdzie rozpoczęliśmy sprzedaż bez rozgłosu na początku 2009r., i już w pierwszym tygodniu sprzedaliśmy 370 zegarków”.

Dziś główna siedziba firmy mieści się w Reno, Nevada, gdzie zatrudnionych jest 75 osób. W skali globalnej zatrudnionych jest ponad 160 pracowników. Skagen jest obecny w ponad 5 tys. punktów sprzedaży i ma 2 sklepy flagowe w Danii oraz niezależne sklepy typu concept w Tokio, Taipei, a także wkrótce w Nagoya i Korei (oprócz zegarków Skagen tworzy i sprzedaje biżuterię i okulary słoneczne).

Zaskakująco długi cykl sprzedaży

Najbardziej zaskakującym elementem w tym fenomenie jest długość cyklu sprzedaży niektórych modeli. Mimo że kolekcje są zmieniane dość często, nigdy nie różniąc się istotnie od minimalistycznego stylu marki, niektóre najlepiej sprzedające się modele są w katalogu Skagen od 18 lat. „Dodatkowo, jako jedyni oferujemy gwarancję na nasze zegarki bez ograniczeń czasowych” mówi Charlotte Jorst. Zaprojektowane przez Charlotte i Henrika, różne kolekcje Skagen charakteryzują się zawsze prostotą form i czystymi liniami oraz – pomimo nowego trendu na grube efektowne zegarki, którego Skagen nigdy nie przyjął – z pewną rezerwą, subtelnością w ich prawie zawsze bardzo cienkich kopertach. Kolorystyka, niewątpliwie pochodząca z inspiracji naturą duńskiego Skagen, jest zawsze stonowana, z pastelowymi odcieniami. Dużo uwagi poświęca się bransoletom, którym dwoje projektantów dopasowuje elastyczne ogniwa, które stały się symbolami marki. Obecna trudna sytuacja ekonomiczna, w połączeniu z tendencją do powrotu do prostoty stylistycznej, paradoksalnie powinna pomóc nawet bardziej propagować fenomen Skagena. Więcej informacji o Skagen dostępne w Indeksie marek na http://www.europastar.com.

Zegarki SKAGEN


Zegarki Skagen to skandynawskie wzornictwo, modele kwarcowe o wyjątkowo płaskich kopertach tzw. Slim Design, Ultra Slim Design, wykonane ze stali szlachetnej chirurgicznej lub tytanu, hipoalergiczne, bez dodatku niklu, lekkie bransolety typu mesh elastycznie układające się na nadgarstku, paski z naturalnej skóry, wodoszczelne co najmniej 3 ATM/30m oraz doskonała jakość wykonania w stosunku do poziomu cenowego.

Elementy zegarków Skagen nawiązują do krajobrazu Skagen: tarcze z naturalnej masy perłowej przypominają unikalne muszle omułków z plaż Skagen, kolory tarcz to kolory morza lub piasku plaż Skagen, wskazówki to latarnie morskie Skagen, bransolety mesh – miękkie i cienkie liście traw charakterystycznych dla Skagen, tytan – trudne warunki pogodowe na morzu niedaleko Skagen (tytan jest o 30% lżejszy od stali i jest znacznie bardziej trwały), cienkie koperty i bransolety – to zwężający się półwysep Skagen.

Zegarki Skagen to dwie kolekcje: 
White Label to kolekcja podstawowa: linie Steel, Titanium i Ceramic. Zegarki White Label mają japońskie mechanizmy, utwardzone szkło mineralne, a wybrane modele damskie ozdobiono kamieniami Swarovskiego.
Black Label Swiss Movement to kolekcja zegarków ze szwajcarskimi mechanizmami, mineralne szkło pokryto warstwą szafiru, a wybrane modele damskie ozdobione są diamentami.

Wiodącą linią zegarków Skagen jest seria o nr ref. 233, tzw. Linia flagowa marki Skagen. Są to modele charakterystyczne dla marki Skagen, zaprojektowane przez Ch. I H. Jorst. W tej serii są także zegarki ograniczone ilościowo tzw. Limited editions, np. Platinum plated (pokryte platyną), z wygrawerowanym podpisem Ch. I H. Jorst z okazji 20-lecia firmy Skagen: Signature Skagen.

Kolekcje SKAGEN Zegarki

Kolory Skagen


Dla Pań kolory przezroczyste i eteryczne takie jak łagodne błękity, piaskowe róże lub ciepłe brązy. Nowe wzory bransolet w stylu biżuteryjnym, flagowe dla Skagena bransolety typu mesh dodają szyku i innowacyjności. Na dzień lub na wieczór, niektóre modele ozdobiono kamieniami Swarovskiego: CRYSTALLIZED TM Swarovski elements.

Dla Panów kolorowe szkło/ koperty, bransolety lub paski. Nowy model zegarka z okrągłą kopertą ze stali w kombinacji matowej i błyszczącej na pasku z prawdziwej czarnej lub brązowej skóry.

Kwitnąca Miłość (kolekcja białe paski)


Damskie modele tej linii to zegarki w bieli z dodatkiem elementów pastelowych i błyszczącego srebra. Nowoczesny styl i kobiecość wyrażone połączeniem jednokolorowych elementów, tarcze z masy perłowej, lustrzane krawędzie, paski z prawdziwej skóry i kamienie Swarovskiego. Modele o różnej wielkości i kształcie kopert.

Włókna węglowe

Kolekcja modeli męskich 
Zegarki tytanowe z tej kolekcji zaliczają się do najlepiej sprzedających się modeli właśnie z powodu materiału, z którego są wykonane: są bardzo wytrzymałe a jednocześnie bardzo lekkie. Kombinacja tytanu i włókien węglowych daje siłę, długotrwałość i unikalny charakter.

Gwarancja na Zegarki Skagen Denmark
Zegarki Skagen objęte są dożywotnią gwarancją na mechanizm, tarczę i wskazówki: Limited Lifetime Warranty.

Nagroda Red Dot Design Award 2010, 2011 i 2012: zegarki Skagen otrzymały międzynarodową prestiżową nagrodę we wzornictwie Red Dot Design Award trzy lata z rzędu, w kategorii Product Design.

Nasz sklep internetowy z zegarkami Skagen jest autoryzowanym dystrybutorem marki. Wszystkie damskie i męskie zegarki Skagen zakupione w naszym sklepie posiadają dożywotnią gwarancję na tarczę, mechanizm i wskazówki i zapakowane są w oryginalne opakowanie. Sprawdź nasz certyfikat na głównej stronie wyłącznego przedstawiciela marki Skagen w Polsce - http://skagendenmark.pl/gdzie-kupic