Zegarki od zegarmistrza
Odbiór osobisty:
88-100 Inowrocław,
Królowej Jadwigi 21
Tel. 730-949-730, e-mail:

Każda dostawa kurierem - G R A T I S !

Fossil

Fossil - WHAT VINTAGE ARE YOU?

Historia Fossila

Firma Fossil powstała w 1984 roku. Jej założycielem był Tom Kartsotis, przedsiębiorca z Teksasu. Szybki rozwój firmy w latach osiemdziesiątych był spowodowany ciekawymi wzorami zegarków inspirowanych magazynami z lat trzydziestych i czterdziestych. Rozpoczynając biznes z 200 tysiącami dolarów, pod koniec lat osiemdziesiątych firma odnotowała obrót ponad 20 mln dolarów. 

Głównym założeniem marki Fossil było i jest tworzenie zegarków ciągle zmieniających się wraz z modą. Niekiedy odważnych, czasami ekstrawaganckich, ale zawsze w przystępnej cenie. Rezultatem takiej polityki jest ogromna kolekcja spełniająca wymagania każdego, kto ceni sobie oryginalny i nietuzinkowy wygląd.  

Firma

Sercem i duszą marki Fossil - są jej twórczy i kreatywni ludzie, oraz unikalne produkty i wewnętrzna kultura. Stylistyka marki jest mocno osadzona w autentycznym, amerykańskim stylu Vintage, z odrobiną poczucia humoru, widocznego na wszystkich poziomach od produktu, grafiki po kolekcjonerskie puszki - opakowania.

Powstała w 1984 roku firma Fossil, jako pierwsza amerykańska marka zmieniła podejście do przedmiotu jakim jest zegarek, przekształcając jego podstawową  funkcję - pomiar czasu, w kierunku gustownej ozdoby nadgarstka i stylowego, modnego dodatku. Od samego początku istnienia Fossil zawsze był awangardowy, czy jeżeli chodzi o technologię, wybór materiałów czy też design. Fossil oferuje obszerną linię zegarków pod własnymi markami FOSSIL®, RELIC®, MW®, MW MICHELE®, MOBILEWEAR™ i ZODIAK® oraz na mocy umów licencyjnych, pod kilkoma z najbardziej prestiżowych marek na świecie, włączając ADIDAS®, BURBERRY®, CALLAWAY GOLF®, DIESEL®, DKNY®, EMPORIO ARMANI®, MICHAEL KORS® . We wczesnym latach dziewięćdziesiątych Fossil rozszerzył swój biznes, wypuszczając linię dodatkowych produktów zawierających: torebki damskie, paski, portfele, okulary przeciwsłoneczne.

Design

Własny zespół zdolnych projektantów szuka natchnienia z pojawiającego się wokół stylu życia i mody, aby przynieść klientom najbardziej innowacyjne i unikalne produkty na całym świecie, ale wciąż będące zgodne z wypracowanym wizerunkiem marki. Wprowadzane innowacje w projektach, pozwalają na ciągły wzrost sprzedaży, przy jednoczesnym obniżaniu kosztów produkcji.

Puszki

W 2006 roku, po ponad 17 latach wdrażania własnych projektów i koncepcji unikalnego firmowego opakowania jakim stała się mała, metalowa puszka, w czerwcu tego roku Fossil ogłosił pierwszy w historii konkurs na jej projekt. Do konkursu pod nazwą Tinspiration, zaproszono projektantów z całych Stanów Zjednoczonych. Wybrano ponad 250 projektów, na które można było głosować za pośrednictwem strony fossil.com, wyłonienie zwycięzcy zapowiedziano na listopad.

Konkurs odniósł wielki sukces, a najlepsze zwycięskie projekty weszły do produkcji w kolekcji na rok 2007.

W celu upamiętnienia tego wydarzenia, wydano specjalny album przedstawiający historię i ewolucję puszki Fossil, prezentujący setki najbardziej twórczych i unikalnych projektów  z całych 17 lat istnienia.

Puszki Fossil dostarczają milionom konsumentów na całym świecie, dużo zabawy. Te designerskie pudełka są prawie tak popularne jak same zegarki, i stały się przedmiotami kolekcjonerskimi, sprzedawanymi fanom i hobbystom na pchlich targach, w antykwariatach i na Ebay, osiągając przy tym często dość wysokie ceny. Za swoje twórcze i doskonałe projekty, zespół graficzny firmy Fossil otrzymał setki nagród na całym świecie.

Szwajcaria

W 2001 roku, Fossil zakończył operację nabywania trzech oddzielnych spółek położonych w Bienne, w Szwajcarii. Dzięki temu, Spółka uzyskała nowe możliwości produkcyjne, pozwalające na wdrożenie projektów do bardzo ważnego segmentu konsumenta, cechującego się z unikalnym, wyszukanym smakiem i miłością do precyzyjnych czasomierzy SWISS MADE. Szwajcarska infrastruktura stała się kluczem do uzyskania licencji na produkcję zegarków dla marki Burberry.
Fabryka Montres Antima SA, została dedykowana do obsługi tej marki, zajmując się produkcją, dystrybucją oraz marketingiem zegarków Burberry.
 
W ciągu krótkiego czasu Fossil stał się jedną z najbardziej innowacyjnych spółek na światowym rynku. Nadal wzmacnia swoją początkową filozofię, stałego przekraczania granic w projektach, innowacjach i technologii.
 
WHOT VINTAGE ARE YOU?™, to jest serce i dusza Fossil.

Jako autoryzowany dystrybutor zegarków Fossil zapewniamy, że każdy kupiony u nas zegarek otrzymają Państwo:

  • w oryginalnym, jednym w swoim rodzaju pudełku,
  • z pełną, pisemną, 2-letnią gwarancją,
  • z dowodem zakupu (paragon lub faktura VAT).