Zegarki od zegarmistrza
Odbiór osobisty:
88-100 Inowrocław,
Królowej Jadwigi 21
Tel. 730-949-730, e-mail:

Każda dostawa kurierem - G R A T I S !

Casio

Casio - marka zbudowana przez japońskich tytanów pracy i wynalazczości. Jej bogatą gałąź stanowią zegarki charakteryzujące się różnorodnością, wielofunkcyjnością i smakiem formy. Doskonale trafiają w potrzeby ludzi, dla których zegarek, to nie tylko wskaźnik czasu. Powstawanie nowych serii, a w ich obrębie coraz ciekawszych, bardziej finezyjnych modeli świadczy o sile i znaczeniu marki.

Poniżej krótka charakterystyka jej licznych kolekcji.

BESIDE

Klasyczne i eleganckie modele analogowe. Beside to stalowe koperty i wodoszczelność 5 ATM.

Baby-G

Kolekcja stworzona dla młodych i dynamicznych kobiet. Zegarki zostały tak zaprojektowane, by wytrzymywały ciężkie warunki otoczenia a jednocześnie były trendy. Baby-G można nosić podczas uprawiania wszystkich rodzajów sporów ekstremalnych.
Damskie zegarki przeznaczone głównie dla nastolatek. Konstrukcja odporna na wstrząsy, ale przede wszystkim młodzieńczy, kolorowy wizerunek. 10 lub 20 atm. wodoszczelności. 
Noszą je Pixie Lott, Lady Gaga, Rihanna, Doda.

Hasła:
młodośc, witalność, kolory, moda, muzyka, taniec

Edifice

Szykowna seria metalowych zegarków Edifice, dla osób uprawiających sport lub poszukujących czegoś mocniejszego, z silnym charakterem! Wszystkie modele są wodoszczelne przynajmniej do głębokości 100m. Nazwa wskazuje na śmiało akcentowany wygląd.

Linia sportowych modeli dla mężczyzn. W większości są to zegarki analogowe, gdzie główną rolę grają chronografy. Edifice zawsze mają stalowe koperty i wodoszczelność 10 atm. Edifice ze względu na sportowy charakter związał się z Formułą 1 i jest partnerem teamu Red Bull Racing.

Cechy kolekcji:
Sportowe modele dla mężczyzn. W szczególności chronografy. Stylistyką i promocją nawiązują do motoryzacji. 10 atm. wodoszczelności, stalowe koperty i bransolety oraz doskonała jakość sprawiają że Edifice konkuruje z Festiną i Certiną w Polsce. Kolekcja wykorzystuje technologię z najnowszych kierunków rozwoju zegarków typu retrograde, obrotowe tarcze, carbon itd.

Hasła:
sport, motoryzacja, jakość, styl, stal, chronograf, technologia

Pro Trek

Kolekcja Pro Trek to zaawansowane zegarki dla aktywnych ludzi. Wyposażone są w funkcje, które przydadzą się w dalekich podróżach i ekstremalnych wyprawach. Technologiczne nowinki dodają możliwości, których oczekiwali wszyscy pragnący wykorzystywać te zegarki jako towarzysza swoich ekstremalnych podróży.

Rodzaje sensorów:
- miernik temperatury
- barometr
- wysokościomierz
- kompas elektroniczny.

Zegarki przeznaczone do sportów outdoorowych. Najczęściej modele wielosensorowe. Większość modeli ma kompas cyfrowy, barometr, termometr i wysokościomierz. Wyposażone są w najbardziej zaawansowaną technologię Casio.

Hasła:
funkcjonalność, technologia, trekking, sensory, outdoor, fitness

WaveCeptor

Kolekcja WaveCeptor to linia zegarków wskazujących czas najdokładniej. Są one wyposażone w mechanizm kontrolowany falami radiowymi wysyłanymi z wieży w Mainflingen koło Frankfurtu. Cała transmisja składa się z 59 bitów, które w sekundowej emisji dostarczają każdorazowo informacje o czasie dla następnej minuty. Fale długie (długość fali ok. 3,8 km) bez zakłóceń rozchodzą się w promieniu około 1500 km pokrywając obszar całej Europy. Zarejestrowano również odbiór fali DCF 77 w Assuan/Egipt (3.600 km !!) ale tylko w nocy w warunkach dobrej propagacji. Poza tym obszarem zegarek wskazuje czas w trybie działania zwykłego zegarka kwarcowego. Gwarantowana przez Casio odległość wynosi 1000km. Zegarki oznaczone napisem RADIO CONTROLLED stają się w ten sposób najdokładniejszymi zegarkami na świecie wskazując czas z dokładnością zegara atomowo-cezowego w Braunschwaigu (Brunszwik) - Niemcy.

Dokładność tego zegara wynosi 1 sekunda na milion lat.

Technologia Wave Ceptor to synchronizacja drogą radiową ze wzorcowym zegarem atomowym. Raz na dobę zegarki pobierają sygnał wzorcowy i ustawiają zegarek kwarcowy z dokładnością 1 sekunda na milion lat. Zegarki z Wave Ceptorem samoczynnie zmieniają czas z letniego na zimowy i odwrotnie. Aktualnie dostępne jest 6 nadajników Wave Ceptor (2 x EU, USA, Chiny, 2 x Japonia). Najbliżej Polski znajduje się nadajnik w Mainflingen koło Frankfurtu

Wzorcowy zegar atomowy generuje znacznik czasu, Znacznik wysyłany jest do wieży nadawczej skąd rozchodzi się w formie fali radiowej. Zegarek z Wave Ceptorem odbiera raz na dobę (2 w nocy) sygnał i ustawia zegarek zgodnie ze wskazaniem. W ciągu dnia i poza zasięgiem zegarek działa jak zwykły model kwarcowy.

G-Shock

Głównym celem Casio było stworzenie zegarka, którego nie można zniszczyć. Wychodząc od tak prostego i jedynego w swoim rodzaju marzenia, w chwili, gdy świat przeżywał szczyt popularności zegarków analogowych, w roku 1983 roku Casio stworzyło G-Shock Pierwszy model to DW-5000C (dziesięć lat później w 1993 roku powrócił jako DW-1983), który nie został w ówczesnych czasach doceniony ze względu na swą zbytnią śmiałość. Litera "G" umieszczona w nazwie oznacza "grawitację", bowiem odporność G-Shock`a została potwierdzona testami na ponad 200 prototypach, które zrzucano z dachów domów, aby udowodnić ich wytrzymałość i trwałość. Popularność G-Shock`a rośnie w oszałamiającym tempie dzięki reklamówkom w telewizji amerykańskiej. Pokazano w nich hokeistów, którzy używają zegarka G-Shock zamiast krążka do gry, prezentując w ten sposób niezniszczalność tego zegarka. G-Shock nadal kontynuuje swoją ewolucję.

Specjalna konstrukcja koperty zapewnia wytrzymałość na wstrząsy i upadki. Wszystkie modele mają 20 atm. wodoszczelności. Skierowana do młodych aktywnych mężczyzn i związana ze sportami ekstremalnymi i modą miejską.
Cena:
400-800zł– kolekcja podstawowa
500-1000 zł – linia masters of G z wyjątkowymi cechami
1000 - 3000 zł – G-Hybrid czyli analogowe chronografy z zaawansowaną technologią.

Hasła:
sporty ekstremalne, moda, streetart, wytrzymałość, clubbing, grafitti, skate, męskość

Historia Casio

 • 1946 kwiecień – Tadao Kashio zakłada w Tokio swoją firmę Kashio Seisakujo.
 • 1957 czerwiec – Wprowadzenie pierwszego w pełni elektrycznego kalkulatora przekaźnikowego (14-A) na rynek, założenie firm CASIO Computer Co., Ltd.
 • 1974 listopad – Casio wprowadza swój pierwszy zegarek kwarcowy CASIOTRON.
 • 1980 styczeń – Casio wprowadza swój pierwszy instrument muzyczny – elektroniczne pianino CASIOTONE 201.
 • 1982 listopad – Pierwszy zegarek mechaniczny.
 • 1983 kwiecień – Casio wprowadza pierwszy zegarek G-SHOCK, który może spaść z wysokości 10 metrów bez uszkodzeń i jest wodoodporny do 100 metrów.
 • 1983 listopad – Casio wprowadza kalkulator wielkości karty kredytowej (SL-800), najcieńszy kalkulator na świecie.
 • 1985 marzec - Dzięki nowej technologii modelowania plastiku i doświadczeniu w mikroelektronice, Casio wprowadził zegarek o grubości zaledwie 3,4 mm.
 • 1989 luty – Zegarek z funkcją barometru, model BM-100WJ.
 • 1995 grudzień – Pierwszy G-Shock dla kobiet – Baby- G, model DW-520.
 • 1996 marzec – Casio wypuszcza aparat cyfrowy QV-10 z wyświetlaczem LCD, pierwszy cenowo dostępny dla zwykłego użytkownika.
 • 1996 lipiec – Casio wprowadza swój pierwszy telefon mobilny - PHS-100.
 • 1999 listopad – CASSIOPEIA – pierwszy podręczny komputer PC na świecie. Stworzony razem z firmą Microsoft. System operacyjny - Windows CE.
 • 2000 czerwiec – Pierwszy zegarek z GPS, model SATELLITE NAVI..
 • 2001 marzec – Pierwszy na świecie zegarek z odtwarzaczem mp3.
 • 2001 czerwiec – Pierwszy na świecie zegarek (WQV-1) z wbudowanym aparatem cyfrowym, ważący zaledwie 32 gramy.
 • 2002 listopad– Wprowadzenie pierwszego radiowo kontrolowanego zegarka zasilanego przez energię słoneczną.

Nasz sklep internetowy z zegarkami CASIO jest autoryzowanym dystrybutorem marki. Wszystkie damskie i męskie zegarki CASIO zakupione w naszym sklepie posiadają 3 letnią gwarancję i zapakowane są w oryginalne opakowanie.