Zegarki od zegarmistrza
Odbiór osobisty:
88-100 Inowrocław,
Królowej Jadwigi 21
Tel. 730-949-730, e-mail:

Każda dostawa kurierem - G R A T I S !

Adriatica

Historia marki Adriatica jest ściśle związana z powstaniem w 1852 roku w Montilier, firmy Swiss Watch Company. Wytwarzała ona czasomierze Adria i Adriatica do czasu II wojny światowej. W latach 60. XX w. marki znalazły nowych właścicieli, którzy zajęli się produkcją i promocją tych pięknych chronometrów.

Stały się one wówczas szczególnie popularne w Skandynawii. Marynarze i ludzie podróżujący drogą morską przewozili je do Polski, a stąd trafiały także do innych krajów Europy Wschodniej. Dzięki tej nieoficjalnej dystrybucji marka Adriatica zyskała dużą popularność.

We wczesnych latach 60-tych, około 1962 roku ponownie powrócono do produkcji zegarków marki Adria&Adriatica w Biel/Bienne&Basel. Były to głównie damskie, klasyczne zegarki pozłacane, jak również kolekcja męskich zegarków z linii „Adriatica World Champion”.

Od 1999 roku rozpoczęto produkcję zegarków marki Adriatica w Dongio, w kantonie Ticino, we włoskiej części Szwajcarii. Dlatego też włoski styl i elegancja kreują współczesny wizerunek zegarków marki Adriatica.

Od 2006 roku Adriatica jest też członkiem Federacji Szwajcarskiej Przemysłu Zegarmistrzowskiego. (FHS). Taka przynależność gwarantuje, że producent przestrzega ściśle wszystkich rygorów gwarantujących produkcję zegarka szwajcarskiego.

Oczywiście przynależność firmy Adriatica do federacji wymaga uiszczania członkowskich składek, co nie wszystkim odpowiada, nawet gdy zachowują wymogi przepisów dotyczących produkcji. Dla innych sama konieczność przynależności do organizacji jest ograniczeniem swobody, więc przynależność taka bojkotują. Podsumowując można jednak stwierdzić, że wylistowanie firmy Adriatica wśród członków FHS jest najlepszą gwarancją szwajcarskości zegarka.

Hołdując tradycyjnemu wizerunkowi solidności i niezawodności zegarków opatrzonych napisem Swiss Made oferujemy nabywcom gustowne wykonanie, a także najwyższą jakość wyrobów.

O atrakcyjności zegarków marki Adriatica decydują: przysłowiowa szwajcarska precyzja i doskonałość, a także piękne i klasyczne wzornictwo.

Nasz sklep internetowy z zegarkami Adriatica jest autoryzowanym dystrybutorem marki. Wszystkie damskie i męskie zegarki Adriatica zakupione w naszym sklepie posiadają 2 letnią gwarancję i zapakowane są w oryginalne opakowanie.